Podwójne szaleństwo w Madness!

Posted: 21 Maj 2012 in Zapowiedzi
Tagi: , , , , , ,

Koncertowe Zwierzę ma zaszczyt zaprosić Państwa na dwa koncerty:

Believe (Polska) – Progresywny Rock/ Art Rock
kiedy: 23.05.2012 godz.20.00 bilet: 30 zł
klub Madness

W 2011 roku grupa Believe świętowała swoje pięciolecie. Każdy rok to nowe wydawnictwo. Wszystko zaczęło się od płyty „Hope To See Another Day” kiedy spotkali się razem twórcy zespołu Collage: Mirek Gil (gitary), Przemas Zawadzki (bas) i Tomek Różycki (wokal). Na perkusji wsparł ich Vlodi Tafel, swoją grą na skrzypcach oczarowała wszystkich Satomi, instrumentami klawiszowymi zajął się Adam Miłosz a teksty opracował Robert Sieradzki. Dobrze przyjęty przez krytyków album sprawił, że grupa poszła za ciosem wydając drugi krążek „Yesterday is a Friend” (znowu zbierając świetne opinie!). W tym czasie powstał też utwór „The Witcher Theme” który znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej gry komputerowej „Wiedźmin“. Całości dokonań zespołu w tym składzie dopełniły jeszcze dwa wydawnictwa koncertowe: DVD „Hope To See Another Day Live” oraz CD „Live at the 1st Oskar Art Rock Festiwal 2006”. W roku 2008 grupę opuścili Adam Miłosz i Tomek Różycki którego miejsce (jako wokalisty) zajął młody Karol Wróblewski. W takim składzie powstała płyta „The Bread Is Mine”. W 2010 roku do zespołu dołączył klawiszowiec Konrad Wantrych co zaowocowało powstaniem płyty „World Is Round” – zdaniem krytyków najlepszego i najbardziej dojrzałego krążka w historii grupy Believe. W kwietniu 2012 roku swoją premierę miało najnowsze wydawnictwo grupy – DVD „Seeing Is Believing”.
5 lat grupy to także 5 corocznych tras koncertowych, m.in. u boku artystów takich jak: Fish (ex – Marillion), Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson oraz grup Pendragon i Arena. To także wiele własnych koncertów na terenie całego kraju.

The Brew (Wielka Brytania) –  Rock
kiedy: 25.05.2012 godz.20.00 bilet: 75/90 zł
klub Madness

The Brew to trio składające się z basisty/wokalisty Tima Smitha, jego syna Kurtisa grającego na bębnach oraz zjawiskowego gitarzysty/wokalisty Jasona Barwicka. Niesamowity zespół klasycznego rocka z UK, o niekwestionowanej pozycji wśród najczęściej zapraszanych zespołów do klubów w całej Europie. To wybitny zespół koncertowy z młodej generacji. Gitarzysta zespołu (Jason Barwick, 22 lata) w 2011 roku zajął 2 miejsce wśród wszystkich gitarzystów grających na koncertach w Niemczech, zaś perkusista (Kurt Smith, 23 lata) zajął pozycję 1 (ranking największego niemieckiego pisma rockowego ‘Eclipsed’ ). Międzypokoleniowy skład łączy elementy klasycznego rocka lat 60-tych I 70-tych z współczesnym brzmieniem. Jak wyjaśnia najstarszy członek zespołu, wybuchowa mieszanka zawarta na ostatniej płycie “The Third Floor” może podobać się zarówno starszym, jak i młodszym słuchaczom: “Nasz styl jest echem przeszłości, ale w kwestii produkcji I brzmienia dążymy do standardów współczesnych.” Jak to ktoś kiedyś powiedział, “no future without the past”. Łączymy to co najlepsze z obu tych światów.”

Bilety na te i inne koncerty można kupić w D.H.Feniks (Rynek 31) po prawej stronie czwartego piętra na stoisku muzycznym ‚ROCKY’.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s